Przedstawione w galerii zdjęcia są poglądowe i mają na celu pokazanie technologii wykorzystywanych przy produkcji odzieży. Niektóre znaki firmowe zamieszczone na stronie są zastrzeżone przez naszych Klientów i nie stanowią oferty handlowej firmy P&T.

HAFT KLASYCZNY

Jest to najbardziej popularna technika, polegająca na odwzorowaniu projektu za pomocą ściegów hafciarskich. Sztuką jest zrobienie odpowiedniego programu (ułożenie ściegów) i dopasowanie właściwego podkładu. W swoich realizacjach korzystamy z usług sprawdzonych i bardzo fachowych programistów. Do naszych realizacji używamy markowych nici dostępnych w kilkuset odcieniach od ręki (m.in. Madeira, Amman, Richpeace).

APLIKACJA

Jest to haft z użyciem dodatkowego materiału. Zazwyczaj stosuje się w przypadku dużych, rozległych wzorów w celu zmniejszenia ilości ściegów hafciarskich (krótszy czas haftowania – mniejsze koszty), oraz zapewnienia dużym wzorom większej elastyczności i trójwymiarowego efektu wizualnego.

NASZYWKA

Jest to rodzaj aplikacji przy zastosowaniu wcześniej przygotowanego odwzorowania. Naszywka jest zazwyczaj tkana na maszynach żakardowych, a następnie nahaftowana w odpowiednim miejscu wykroju. Żakard pozwala uzyskać dużo lepszą rozdzielczość niż haft klasyczny w związku z czym na stosunkowo małych naszywkach (tarcze, godła itp.) uzyskujemy wierne odwzorowanie szczegółów logo.

INNE

Wykonujemy także: haft włóczką – „Szanil”, haft wypukły (na gąbce), haft z użyciem cekinów, haft połączony (zbazowany) z nadrukiem sitodrukowym oraz inne rodzaje kolaży hafciarskich.